Cztery siostry bronią tego, co cenne

Nie łącz interesów z miłością

Catherine/Amanda” to dwie pierwsze cześć serii “Zamek Calhounów”, drukowane razem, pióra Nory Roberts. Mistrzyni gatunku romantycznego przenosi nas w pełne nostalgii, wręcz baśniowe plenery i zapoznaje z historią czterech sióstr, które będą walczyły o utrzymanie rodzinnej posiadłości. Tytułowa bohaterka będzie się starała zrobić wszystko, by dobytek rodzinny nie poszedł na marne. Musi uważać zwłaszcza na potentata hotelowego, Trentona St. Jamesa, któremu marzy się powiększenie listy zarządzanych nieruchomości o uroczy dworek nad urwiskiem.

Catherine z księgarni internetowej Tania Książka nie lubi Trentona, nie tylko dlatego, że przedstawia się jako wielki arystokrata “Trenton St. James III”, ale uważa go za zwykłego bufona. W relacji między bohaterami idealnie będzie pasowało powiedzenie, kto się czubi, ten się lubi. Ich perypetie naznaczy nie tylko pojawiająca się miłość, której początkowo nie rozumieją oboje (przecież się nie lubią!), ale zwykłe, ludzkie wątpliwości i zastanowienia. Ich uczucie, które w końcu wygra, będzie dojrzałe, przemyślane i dzięki temu będzie miało pełne prawo, by rozkwitnąć najpiękniejszym blaskiem i żarem, który przez długi czas, jeśli nie nigdy, nie zgaśnie.

Walki ciąg dalszy

Amanda, młodsza siostra Catherine, jest niezwykle rozsądną młodą damą, która znajduje sobie pracę jako zarządca innego hotelu, starając się nie wchodzić w paradę starszej siostrze, która doskonale radzi sobie z rodzinnym majątkiem. Dworek ma zostać wyremontowany i fantastycznie by było, gdyby te zabiegi zostały zakończone przed letnim ślubem Catherine i Trentona. Głównym kierownikiem do spraw aranżacji wnętrz będzie niejaki Sloan, który przyjął sobie za punkt honoru, że doprowadzi obiekt do dawnej świetności. Przyjaciel pana młodego, rozkochany w historii sztuki, wrażliwy ponad miarę skrada serce Amandy. Czego nikt się nie spodziewa, to fakt, że Sloan nie bez powodu rozgrzebuje każdą ścianę. Okazuje się, że w miasteczku krąży legenda o tym, że w domu są schowane pokaźne ilości szmaragdów.

Obydwie części niosą za sobą podobny pierwiastek emocjonalny i idealnym zabiegiem było zebranie ich w jednej książce. Dzięki temu przejście między bohaterkami jest łatwiejsze do ogarnięcia dla czytelnika, a wiele tematów i wątków z pierwszego tomu nie musi być powtarzanych, dzięki czemu fabuła nie zostaje zanieczyszczona wtrąceniami. Jak zwykle u Roberts możemy być pewni, że dostaniemy doskonale wyważoną dawkę uczuć, emocji i przepiękne historie o miłości.

Szkoła - diana.grytsku z pl.freepik.com