Różne oblicza miłości

Miłość to niezwykle silne uczucie, do którego podświadomie dąży każdy z nas. Potrzebujemy miłości pełnej czułości i namiętności od partnera. Poszukujemy miłości i opieki od rodziców, uwielbiamy swoje zwierzęta, troszczymy się o dzieci… Życie bez miłości zdaje się czymś niemożliwym, niewartym uwagi. W książce “Kilka chwil miłości” znajdziemy czternaście opowiadań, z czego każde z nich pokazuje zupełnie inny obraz tego uczucia.

“Kilka chwila miłości”

Miłość jest tym, czego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Tą samą nazwą określamy więź, która łączy dzieci i rodziców, opiekuna ze zwierzakiem, kobietę z mężczyzną, rodzeństwo, przyjaciół… Za każdym razem mówimy o innych emocjach, odmiennych sytuacjach i pragnieniu wzajemnej obecności. Miłość wymyka się wszelkim regułom i nie pozwala się ujarzmić, wciskając ją w jakąkolwiek definicję. Czasami przyspiesza bicie serca, rozbudza pragnienie, przynosi namiętność i spełnienie. Innym razem jest pełna tęsknoty, rozpaczy, niezrozumienia i goryczy. Jak o niej mówić, by pokazać, że wraz z nią przychodzą jeszcze inne uczucia, emocje i doświadczenia?

Czternaście historii

Kilka chwil miłości” jest antologią (https://www.taniaksiazka.pl/kilka-chwil-milosci-p-1390775.html). Książka składa się z czternastu opowiadań, z czego każde kolejne zostało napisane przez innego autora. Dzięki temu możemy dostrzec różne oblicza miłości i znaleźć odpowiedzi na pytania, które często sobie zadajemy. Czy kilka wspólnych chwil może zmienić bieg naszego życia? Opisana w książce wakacyjna miłość nam odpowie. I czy niektórzy ludzie są już za starzy na miłość? Czy w pewnym wieku serca nie są już zdolne pokochać i pragnąć? I tutaj odkryjemy, jak piękna można być relacja dwóch dojrzałych osób. Jedno z opowiadań pokazuje również niezwykłe oblicze przywiązania, wierności i miłości ze strony zwierząt. Niektóre opowiadania nas wzruszą, inne wzbudzą śmiech.

Znajdź miejsce na… miłość!

Gdy mówimy, że brak w naszym życiu miłości, powinniśmy sięgnąć po tę antologię. Nawet jeśli nie mamy partnera, to nie możemy zapominać o swoich rodzicach, przyjaciołach, rodzeństwie, zwierzętach, które każdego dnia wnoszą do naszego życia wiele ciepła i troski. Wystarczy rozejrzeć się wokół, by zrozumieć, że empatia, próba zrozumienia, chęć niesienia pomocy i wzajemna obecność mają jedno źródło. Czasami pragniemy namiętności, innym razem rozmowy. Niekiedy potrzebujemy pobyć chwilę w samotności, by później móc się cieszyć obecnością rodziny. Miłość – bez niej usychamy, nie mamy celu, nie możemy znaleźć motywacji. Przed nami czternaście opowiadań, które pokazują, co tak naprawdę się w życiu liczy.

Szkoła - diana.grytsku z pl.freepik.com